Ostim Osb. Mah. 100.Yıl Bul. Ostim Prestij İş Merkezi N:55 C Blok D:45 Yenimahalle/ANKARA
0(312) 922 0262

Çatı Güneş Enerji Sistemleri

CmA Enerji > Çatı Güneş Enerji Sistemleri

Konstrüksiyonlu Sistemler

Güneş panelleri sistemi kurulumunun yapılacağı zeminin iyi tahlil edilmesi, zemin özelliklerinin titizlikle belirlenmesi ve statik hesaplamaların yapılması sistemden elde edilecek verimin maksimum düzeyde olması ve sistemin ömrünün uzun olması adına büyük önem taşımaktadır.

Alüminyum konstrüksiyonların seçimi ve kurulumu yapılmadan önce birden fazla konuya dikkat edilmelidir. Kurulum yapılacak yerdeki rüzgarın hızı, kar yağma durumuna göre kar ağırlığının hesaplanması gibi doğal şartlar göz önünde bulundurulmalıdır. Kurulacak olan sistemin ana temelini oluşturan alüminyum konstrüksiyonların kurulumu, arazi şartları göz önünde bulundurularak statik hesaplamaları yapılarak gerçekleştirilmelidir. Ayrıca, kullanılacak olan panel tipine göre değişen ağırlıklar hesap edilmelidir. Panel tipine göre değişen ağırlıklar ile arazi ve doğa şartlarının hesaplanması sonrasında, alüminyum konstrüksiyonların ne şekilde monte edileceği belirlenmelidir.

Membran Panelli Sistemler

Ürün, güneş panelinin membran sistemi üzerine yapıştırılmasıyla oluşturulan, tesis çatıları için yenilikçi bir Zorlu Enerji çözümüdür. Güneş paneli teknolojisini çatı yalıtımı teknolojisiyle buluşturduğumuz ürünümüz sayesinde, çatıya herhangi bir zarar vermeden güneş enerjisi santrali kurulup aynı zamanda çatıda su yalıtımı da sağlanmaktadır.

Üründe çerçeve yerine membran kaplaması bulunur ve PVC, EVA veya TPO çatılara, herhangi bir bağlantı elemanı gerektirmeden sadece sıcak hava kaynağı ile sabitlenir.

Projeler